top of page

Vrásky aneb příběh psaný životem

Tato sekce se měla původně nazývat kosmetická ošetření. Přesto, tento výraz, kosmetika, jaksi neladí mým uším. Našla jsem si tedy ve slovníku význam tohoto původně řeckého slova KOSMETIKA, který zní: péče o zdraví pokožky, o fyzickou krásu, hlavně odstraňováním či zakrýváním drobných vad a nedostatků! Tak proto. Toto u mě rozhodně nenajdete.

Jakou péči můžete tedy očekávat??

Respektuji stáří a jeho vrásky, obdivuji stáří a jeho vrásky, klaním se stáří a jeho vráskám. Avšak tomu skutečnému, zdravému a elegantnímu stáří, jeho vráskám jako písmu, kterým je vpisován příběh našeho života přímo do naší tváře. V dnešní době, kdy se opět rozmáhá návrat k přirozenosti (tedy, přirozenému vzhledu – a to je dobře!!), je stále více žen, které odmítají používání jakýchkoli přípravků za účelem zůstat co nejdéle krásné a mladistvě vzhlížející, neb, jak tvrdí, naše babičky také nic nepoužívaly a zůstaly krásné, s pokožkou zdravou i ve stáří. Není to ale tak úplně pravda. Naše babičky používaly mnoho různých triků – od rozdrcených pampelišek, domácích kvašených tvarohů, syrovátkových masek po rozemleté skořápky vajec a mnoho jiného! Bohužel my, ne tak, jako ony, žijeme v prostředí mnohonásobně více znečištěném, než si ony vůbec dovedly představit, od kyselých dešťů, silného smogu, včetně toho elektromagnetického, agresivních chemických postřiků, chemtrailů, které na nás doslova „prší“ shora celou škálu chemie, tak i kontaminovaných potravinových produktů, ale také zvýšeného vnitřního stresu, úzkostí, které nejsou v dnešní době nijak ojedinělé – to vše tvoří syndrom jakési uspěchané doby, způsobu života, který se nám následně neodvratně zakresluje do naší tváře. Avšak...skutečně neodvratně?? V první řadě jde o zdraví. Zdraví je přirozenost. A Přirozenost je krása. Přirozeností však není myšleno odvrátit se od jakékoli péče od sebe sama. Dát potřebnou péči vašemu obličeji, tak, aby se navrátil k přirozenosti a zdravému svěžímu vzezření, to je péče, kterou vám nabízím. 

Mým záměrem v této oblasti není ošálit čas a zvrátit proces stárnutí, ale stejně tak mu ani předbíhat!! Oddálit či zpomalit tento proces umí vaše pleť zcela přirozeně sama, je-li o ni správně postaráno a pečováno. Nedodám vaší pleti o nic víc, čeho by sama neměla či co by sama neuměla, pouze vyživím, probudím a aktivuji přirozené čistící a omlazující procesy, které byly často hektickým způobem života, nedostatečnou výživou či nedostatečným odpočinkem zpomaleny nebo úplně zablokovány. Vaše pleť si pak již vše může přirozeně regulovat sama. A věřte, že u zdravě fungující pleti je proces stárnutí ztraceně pomalý.......................

Protože opečovaná a zdravá pleť je šťastná pleť a ta nikam nespěchá....života si užívá!!! Dopřejte i vy svému obličeji tu šťastnou chvilku a vraťte ho zpátky do proudu života!

 

Není nic špatného na péči „o hmotu“ v jakékoli podobě, to věděli již od dávnověků, neb do hmoty se rodíme a hmota nás v tomto světě určitým způsobem reprezentuje. A jak to máme na těle, tak i na duchu – a obličej je často tou první částí našeho těla, který tuto zprávu podává! Nenabízím vám udržení věčného mládí, ale zdravé a krásné stáří, které přijde až v ten pravý čas, vrásky, které vypoví váš životní příběh s hrdostí, se vším dobrým i zlým. Péči, po které se na vaše stáří budete z celého srdce těsit!!

 

Neboť – zdravé stáří – vnitřní mládí aneb ať jsou vaše vrásky krásné jako sedmikrásky !!! :-)

bottom of page