Šťastná chvíle
terapie Soni Šťastné
Polarizované světlo Bioptron
Využívání světelné terapie v lékařství má dlouhou historii. Prvním zdrojem světla používaným ve fototerapii bylo přirozené sluneční záření. Sluneční světlo se pro léčebné účely využívalo již ve starověkém Egyptě. Později popsal možnost užití slunečního světla pro léčbu různých zdravotních potíží Hippokrates. I když účinky terapie slunečním světlem tehdy nedovedl nikdo vědecky zdůvodnit, byla její hojivá síla nepochybná a římští a arabští lékaři zavedli světelnou terapii jako obecnou metodu léčby.
Dnes již víme, že lidský organismus přeměňuje světlo v elektrochemickou energii, jež aktivuje řetězové biochemické reakce v buňkách, které se neomezují pouze na léčenou oblast kůže, ale ovlivňují celé tělo.
Starobylá světelná terapie aneb sluneční světlo – zdroj veškerého života
Protizánětlivý efekt
Spočívá v aktivaci všech faktorů, které se podílejí na likvidaci zánětu. Fototerapií dosahujeme rozšíření krevních cév, čímž zlepšujeme prokrvení ošetřovaných míst a následně zvyšujeme i jejich okysličení, látkovou výměnu a urychlení odtoku lymfy při otocích. Pozorujeme i zvýšení produkce imunoglobulínu, a tím i zlepšení tkáňové odolnosti.
Biostimulační efekt
Světlo BIOPTRON má stimulační účinek na imunitní systém, což vede k rychlejšímu a účinnějšímu hojení ran. Jestliže se aplikuje na kůži, stimuluje nitrobuněčné struktury, které jsou citlivé na světlo, a biomolekuly. Buňky se díky tomu začnou rychleji dělit, a proto dochází dříve k obnově povrchových vrstev kůže a sliznice, náhradě tkáňových defektů, nebo jejich překrytí.
Světelná terapie pomáhá:
-
zlepšit mikrocirkulaci
-
harmonizovat metabolické procesy
-
posilovat obranyschopnost organismu
-
stimulovat regenerační a hojivé procesy celého organismu,
-
podporovat a urychlovat hojení poranění
-
ulevovat od bolesti nebo zmírňovat její intenzitu