top of page

Roviny Loona Dance

Rovina fyziologická

 

Tancem aktivujeme/oživujeme a uvolňujeme celou pánevní oblast a pánevní dno, dochází k jemné masáži a stimulaci ženských orgánů, zprůchodňujeme přívod krve, hormonů a volný tok energie, prokrvujeme, zahříváme a okysličujeme vaječníky a dělohu.  Zpevňujeme své nohy, podpoříme cirkulaci lymfy a celkově žensky formujeme postavu. Spirálovité a jiné pohyby pánevní oblasti zlepšují bolesti kyčlí, bederní a křížové oblasti.

Rovina energetická a emoční, mentální


Celým tanečním konceptem se také prolíná taneční energetická vlna lunárního/ženského cyklu, tj. panna, matka, čarodějka, vědma (moudrá žena) - kvality, které v sobě každá žena má. Je cyklický. Rozvíjí tak vědomě své ženství, tj. lze ho prožít ve všech jeho podobách - dynamice, vábení, jemnosti, hravosti, křehkosti, podpoře, lásce, smyslnosti, vznešenosti, divokosti, sex-appealu, kreativitě, síle, soucitu a sounáležitosti. Pomáhá nám tak si uvědomit a rozlišit v sobě své ženské a mužské stránky (které již známe a v nynější době více používáme). Díky tomu se lépe ve svých životech orientujeme a umíme tak lépe, vědomě a tvořivě tyto stránky ve svých životech uplatnit a vyvážit. Tedy zvyšuje naše vědomí si sama sebe....a to především.


Loona dance čistí/uvolňuje mysl od myšlenek, uvolňuje z buněčné paměti potlačené emoce, bloky do vědomí, aby mohly definitivně odejít a díky živé pánevní oblasti přináší radost, sílu, energii, odvahu, vitalitu. Uzemňuje, posiluje 1. a 2. čakru, což je nápomocné v případě pocitů strachu.
 

Proč tanec dělohy - lůna?

Jestliže naše tělo je chrám, pak děloha je jeho oltářem.

Tancem dělohy, kontaktem se svým tělem, prožíváním rozvíjíme své ženské kvality, posilujeme kontakt se sebou, ženskou kolektivní silou, která nás dobíjí a také pro zdraví ženských orgánů.

Chceme -li rozvíjet vědomě své ženství, je třeba začít od svého základu, zdroje a tím je právě děloha. 


Děloha je:

 • zásadně propojena s naším ženstvím, ženskými kvalitami, odehrávají se v ní základní mezníky v životě ženy - první menstruace, první sexuální styk, těhotenství a porod, menopauza

 • ženským energetickým a sexuálním centrem - ovlivňuje naši sexualitu, je zdrojem síly, tvorby, kreativity a je tzv. pecí těla

 • tzv. emocionální houba (psychosomatika) - z pohledu Tao (M. Piontek) děloha do sebe absorbuje naše emoce, které nebyli vědomě prožité a byli potlačené a ukládají se právě v naší děloze. Jsou to emoce týkající se především tématu sexualita, obecně přijetí ženství, mateřství, partnerské a rodinné vztahy, traumatický porod.

Tyto nezpracované, tj. vědomě neprožité emoce je třeba z dělohy a pánve uvolnit, jinak z hlediska psychosomatiky, po delší době mohou vyústit v různá gynekologická onemocnění nebo v menstruační potíže.

DŮLEŽITÁ JE PREVENTIVNÍ PÉČE O SVOU DĚLOHU = MÍT KONTAKT SE SVOU DĚLOHOU, tzn. vědomí/pozornost ve své pánvi, ve svém ženském středu.


Uvolnění těchto emocí nám navrací sílu a život do své dělohy. Navrací nám vitalitu, radost, tvořivost, ženskost. Je důležité děloze a vůbec celé pánvi věnovat svoji pozornost - bdělost, mít také vědomí v pánvi. K tomu pomáhají různé techniky - např. dechové, vizualizační, tělesné a energetické cvičení, tanec a hlas. V lekci Loona dance se setkáte s tímto vším.

Loona dance je prožitkový taneční koncept, který:

 

 • rozvíjí a zvědomuje naše ženství, ženské kvality

 • rozvíjí pravou hemisféru, tvořivost (schopnost materializace nápadů)

 • rozvíjí sebelásku ve 3 pilířích - sebe - vědomí, sebedůvěru a sebeúctu

 • dodává mnoho energie a síly, radosti ze života a lehkosti

 • pomáhá dnešním ženám uzdravit různé druhy vědomých i nevědomých zranění

 • při pravidelnosti pomůže zmírnit až odstranit: menstruační potíže, gynekologické potíže, problémy s otěhotněním, bolesti bederní, křížové oblasti, kyčlí

 • může být prevencí před nemocemi ženských orgánů nebo doplňující aktivitou při klasické léčbě

 • díky stimulaci vnitřních orgánů je blahodárný pro zažívání, podporuje perilstatiku (pohyb) střev (zácpy)

 • je vhodný pro ženy, které se připravují na těhotenství nebo po porodu na poporodní deprese

 • zpevňuje nejen pánevní dno - zapojuje se hluboký stabilizační systém, upravuje celkové držení těla a rozvíjí ladnost pohybů, chůze

 • přináší intenzivnější prožívání pohlavního styku a zlepšení partnerského a sexuálního života


Doprovodná hudba: pečlivě a vědomě zvolená hudba nám pomáhá se přirozeně uvolnit v pohybu a pocítit své ženské kvality.
Tančíme ve stylu Orientu, Afriky, Havaje, pravohemisférového tance a jiných tanečních pohybů i s prvky primitivní exprese.

Součástí jsou také taneční konstelace, taneční rituály, tanec záměru, tanec polarit, živlů, taneční meditace.
Pravohemisférový tanec - opakované pohyby pro rozvíjení pravé hemisféry a zklidnění.

Primitivní exprese - rituální tanec pro pocit ženské sounáležitosti, uzemnění a radosti ze života.

Propojujeme se se sebou také skrze hlas, dech a vizualizaci - meditaci.


Je určen pro ženy bez rozdílu věku. 

bottom of page