top of page

Moxování a tělové svíce

Moxování

Moxování je jednou z pomocných technik základního souboru léčebných metod klasické čínské medicíny. Samostatně nebo v kombinaci s baňkováním, metodou gua sha či akupunkturou může podle potřeby doplnit čínskou masáž tuina a tradiční zdravotní cvičením qi gong (čchi-kung). Využívá shodné energetické dráhy (meridiány) a body jako akupunktura, ale stimulace akupunkturních bodů se provádí odlišně - teplem.

 

Tvořící se teplo účinně zlepšuje oběh krve a oběh životodárné energie. Pravidelné moxování podporuje obranyschopnost organismu, harmonizuje tělo, doplňuje ztrátu vitální energie a podle klasických čínských rukopisů také přispívá k dlouhověkosti.

Očistné tělové svíce

Očistné tělové svíce patří už po staletí mezi tradiční nástroje přírodní medicíny. Můžeme je použít nejenom k příjemné relaxaci a zbavení se stresu, ale také k uvolnění stagnující vitální energie a očistě organismu. Tělové svíce zmírňují záněty a otoky, mírní bolest a zlepšují trávení. Používám ručně vyráběné svíce s přísadou léčivých bylin.

 

Celý proces působí jak na fyzické úrovni, tak na bioenergetické - odbourává energetické bloky. Ve svíci se vytvoří maz zpravidla bílé barvy, ale může tam být i cokoliv jiného, co odchází z  ošetřovaného. Změny zpravidla ošetřovaný v průběhu ošetřovíní cítí. Odezva můž být kdekoliv v těle, podle momentálního stavu. Použití svíčky uvolňuje energetické bloky, a tím se spustí samoléčebný proces organismu.              

bottom of page