top of page

Loona Dance

Loona dance je prožitkový taneční koncept nebo ho lze také nazvat tancem dělohy (lůna), také je tancem Luny nebo i Chrámovým tancem. Během tančení je kladen velký důraz koncentrace na svou pánev (náš alchymický kotel, grál), na dělohu (ženské centrum síly, tvořivosti, instinktivní intuice), na své pocity (kontakt se srdcem) a přítomnost (být vědomím v těle, ne v hlavě). Pomáhají nám k tomu taneční hry, jednoduché opakované pohyby - monopohyby, které rozvíjí pravou hemisféru, uvádí nás do relaxace, klidu, svého středu a směřují nás k pozornosti do sebe, svého těla, k vnímání sebe sama a svých vnitřních pocitů, které při tanci prožíváme, také nás spojuje se svým vnitřním vedením - intuicí. Je to meditace tancem.

Nečekejte tedy žádnou lekci ve stylu “aerobic”,  taneční Loona večery  jsou intimní, čarovné, bláznivé a meditační, tančíme dle toho, jak nás vede naše tělo, individuálně i společne ve dvojicích či kruhu, dle potřeby.

 

Tančíme v energii elementů v našem těle, v energii lunárního cyklu Panny, Matky, Čarodějky a Vědmy  (moudré ženy) - kvalit, které v sobě každá žena má. 
 Tanec jako terapie, tanec jako meditace, tanec jako modlitba a rituál. Je nástrojem osobnostního rozvoje.  Propojujeme se se sebou také skrze hlas, dech a vizualizaci - meditaci.

Tímto tanečním konceptem pracujeme zároveň na 4 rovinách.


Posilujeme a zvědomujeme fyzickou rovinu (svaly, tělo), energetickou rovinu (životní síla), uvolňujeme či harmonizujeme rovinu emoční/ duševní a čistíme, uvolňujeme mentální (mysl).

Pro koho je tanec určen?

Pro všechny ženy, které milují tanec, neznají sice taneční techniky, ale cítí, že jsou duší tanečnice, chtějí se naučit něco nového, rozvíjet svůj taneční, ale i osobní a fyzický šmrnc, posunout sebe samotnou dál, podpořit osobní rozvoj, sebe – vědomí (aneb vědomí o sobě samé) a třeba i předávat dál.  A i pro všechny, které si prostě chtějí zaskotačit a vyřádit se ☺.

Co na lekci zažijete?

TO, o čem se tu nepíše
TO, co je skryté a není hned vidět 
TO, co nelze slovy dobře vyjádřit

bottom of page